Historia Tempur

Historia Tempur

Obecnie marka TEMPUR cieszy się pozycją światowego lidera w obszarze zdrowego snu, na status ten pracowano jednak latami. Historia TEMPUR rozpoczyna się na początku lat 70- tych, w ówczesnym czasie NASA opracowała niebywały materiał zdolny absorbować nacisk. Odkrycie miało na celu zabezpieczyć astronautów w trakcie startu w kosmos. Innowacja uczyniła loty w kosmos bezpieczniejszymi, o rewolucyjnym odkryciu świat dowiedział się jednak dopiero w latach 80-tych.

Pełna oferta produktów Tempur dostępna w sklepie internetowym SalonSnu.pl/Tempur.

Poinformowanie opinii publicznej o istnieniu zadziwiającego, redukującego naciski materiału, jak łatwo się domyślić pobudziło wyobraźnie wielu osób, które założyły, że fenomen powinien odnaleźć szersze zastosowanie. Grupa naukowców, pracowników mających się wkrótce połączyć firm Fagerdala w Szwecji i Dan-Foam w Danii, podjęła się dalszych prac nad wynalazkiem NASA. Przeznaczono miliony dolarów na badania, które w przeciągu dekady pozwoliły udoskonalić materiał TEMPUR, tak by jego moc mógł poznawać każdy z nas.

Od tamtej pory materiał TEMPUR tworzy jedyne w swoim rodzaju materace zdolne zapewniać w pełni ergonomiczny i komfortowy sen. Produkt oficjalnie zaprezentowany w roku 1991 zrewolucjonizował rynek, pozwalając wyznaczyć nowy kierunek w obszarze tematyki zdrowego snu. Obecnie marka ceniona jest już w ponad 76 krajach, ponieważ użytkownicy materacy TEMPUR zdają sobie sprawę, że jakość podparcia i komfortu oferowana przez TEMPUR jest niezawodna.

Rosnące wymagania sprawiły, że w roku 2001 firma TEMPUR rozpoczęła działalność w Ameryce Północnej budując centrum projektów, badań i rozwoju w Duffield w stanie Virginia oraz zakład produkcyjny w Albuquerque w stanie Nowy Meksyk. W międzyczasie rozbudowie uległ zakład badawczy i fabryka w Danii.

Marka TEMPUR rozwija się bezustannie ,aby zaspokajać zróżnicowane potrzeby potencjalnych użytkowników na całym świecie. Dzięki temu powstały trzy niebywałe kolekcje: TEMPUR® Original to klasyczna moc TEMPUR zapewniająca idealne podparcie, i wyjątkową redukcję nacisku. TEMPUR® Cloud to połączenie właściwości TEMPUR z kuszącą miękkością, a TEMPUR® Sensation to fenomen materiału TEMPUR wzbogacony sprężystością znaną z materacy sprężynowych i wzmożoną elastycznością.

Nastawienie na zaspokojenie oczekiwań klientów sprawiło również, że asortyment został poszerzony o gamę stelaży i pościeli. Obecnie wiadomo, że dzięki marce TEMPUR pełen komfort snu stał się osiągalny dla każdego.

Historia TEMPUR zapisana została doświadczeniem oraz poszukiwaniem najnowszych innowacji technologicznych.

Filmy o Tempur możesz oglądać na naszym kanale YouTube.pl/Komfort-Snu-Tempur.