Materace sprężynowe, piankowe czy lateksowe?

Materace sprężynowe, piankowe czy lateksowe?

Materace sprężynowe, piankowe i lateksowe. To najczęściej spotykane rodzaje materaców. Zachęcamy do przeczytania kilku zdań na temat materacy, aby przy wyborze mieć już nieco wiedzy na ten temat.

 

 

Zapisz się do naszego Newslettera i skorzystaj! Zobacz jakie to szybkie i proste oraz co możesz zyskać:

SalonSnu.pl/Kody-Rabatowe

 

 

Materace piankowe

 Materac piankowyWspółczesne materace piankowe znacznie różnią się od dawnych, zwykłych pianek PUR. Wysokiej klasy pianki są znacznie bardziej sprężyste, trwałe i wygodne.

Pianki termoelastyczne w niezwykły sposób dopasowują się do kształtu ciała. Reagują na temperaturę i robią się bardziej miękkie po nagrzaniu. Dzięki temu idealnie układają kręgosłup, ale dodatkowo zmniejszają naciski redukując naprężenia.

Obecnie materace piankowe i termoelastyczne ze względu na komfort są najchętniej kupowanymi materacami.

 

Materace sprężynowe

materace sprężynowe    Popularne materace sprężynowe są znane od lat. Szczególnie sprężyny kieszeniowe zapewniają idealne ułożenie ciała dzięki niezależnej pracy poszczególnych sprężyn.

Im ich liczba jest większa, a średnica mniejsza tym lepiej (standard ok. 250/m2 ceny od 400zł, 500/m2 – ok. 1000zł, 1000/m2 – 2500zł za materac 90x200cm).

Budowa sprężyn kieszonkowych powoduje, iż pod naciskiem ciała materac ugina się tylko w określonym miejscu - tam gdzie mamy bardziej zaokrąglone kształty. Dzięki temu, gdy leżymy na wznak, kręgosłup układa się w kształsie litery S, a kiedy na boku w linii prostej. Niektóre materace kieszeniowe zaliczane są do materaców ortopedycznych (rehabilitacyjnych) – warto jednak pamiętać, że materace nie leczą, ani nie uzdrawiają. Służą jako pomoc w rehabilitacji i w problemach z kręgosłupem.


Na sprężynach coś musi się znajdować. Może to być lateks lub pianka wysokoelastyczna, bądź termoelastyczna. Takie połączenie zapewnia dużą elastyczność i lepsze dopasowanie do ciała. Jeśli zastosowana zostanie warstwa kokosu możemy liczyć, że materac będzie twardszy.

 

Materace lateksowe

Wkład materaca lateksowego    Materace lateksowe cieszą się dużą popularnością ze względu na wyjątkową trwałość, idealne dopasowanie do ciała oraz mają opinie antyalergicznych.

Lateks umożliwia równomierne rozłożenie ciężaru właściwego płyty i dopasowanie materaca do kształtu ciała. Charakteryzuje się większą sprężystością niż tradycyjna pianka, zwiększa żywotność materaca i jest wyjątkowo wygodny.
Dzięki pionowym i poprzecznym kanałom płyty lateksu są wentylowane. Rozmieszczenie i ilość tych otworów powoduje tworzenie stref twardości materaca co przyczynia się do właściwego ułożenia kręgosłupa.
Budowa i skład bloków lateksowych zapobiega rozwijaniu się grzybów i bakterii, co skłania wielu alergików do wyboru właśnie materaca lateksowego.Wybór jest ogromny i trudno zdecydować się na ten jedyny materac na podstawie opisu. Materace różnią się komfortem i wsparciem jakie dają naszemu ciału, dlatego najistotniejszą sprawą przy wyborze materaca będzie możliwość położenia się na materacu w punkcie sprzedaży – pamiętajmy że jest to zakup na wiele lat i że w łóżku spędzamy bardzo dużo czasu – warto więc poświęcić czas by dobrze spać.

Doświadczony sprzedawca będzie mógł nam też służyć fachowym doradztwem na temat materaców, ale również na temat stelaży. Poinformuje dlaczego warto dokupić podgłówki profilowane, jaką wybrać kołdrę w zależności od upodobań. Wniosek zatem nasuwa się taki: leki kupujemy w aptece, a materac w wyspecjalizowanym salonie snu.


To tylko niektóre informacje, które warto wziąć pod uwagę, aby życie także w nocy było piękne...

PO KAŻDYM DNIU - KOMFORT SNU! Tego życzymy wszystkim naszym klientom.