Czy już pora na nowy materac?

Czy już pora na nowy materac?

Materac zmieniamy z kilku powodów. Najczęściej dlatego, że się zabrudził lub odkształcił. Czasem chcemy sobie poprawić komfort.

SalonSnu.pl

Nowy materac przede wszystkim powinien zapewniać zdrowy i komfortowy sen. Powinien być lepszy od poprzedniego. Chyba każdy nowy materac będzie lepszy od kanapy i wersalki.

Materac wchłania pot i naskórek, dlatego nie warto spać na materacu używanym przez kogoś innego. Z tego też powodu materac powinniśmy zmieniać co jakiś czas. Zakłada się kilka do kilkunastu lat użytkowania w zależności od zabrudzenia i zużycia.

 Jeśli Twój materac ma niemiły zapach, w dużym stopniu jest zabrudzony, skrzypi, posiada widoczne odkształcenia to nie zastanawiaj się czy już zmienić materac. Pomyśl lepiej jaki wybrać i gdzie kupić.

Zakup materaca to inwestycja na wiele lat. Materac to mebel najczęściej i najintensywniej używany. Spędzamy na nim jedną trzecią doby. Weź zatem pod uwagę ile wydać, aby był odpowiedni pod względem zdrowia, komfortu i wielkości. Zwykle cena idzie wraz z jakością w górę, dlatego warto unikać kupowania tanich materaców. Można jednak wyszukać promocję, dzięki czemu będziemy mogli kupić lepszy materac w niższej cenie.

Wybór materaca jest trudniejszy kiedy jesteś zmęczony. Wtedy wszystkie materace wydają się dobre. Wybierz się do sklepu z materacami kiedy jesteś wypoczęty i masz dużo czasu. Ubierz się wygodnie, abyś mógł bez skrępowania poleżeć na materacach w salonie snu.

Wypróbuj różne typy materaców: sprężynowe, lateksowe, piankowe: wysokoelastyczne i termoelastyczne. Dowiedz się jak najwięcej o ich właściwościach, abyś mógł wybrać najbardziej odpowiedni dla Ciebie.