Sealy

Sealy

Marka Sealy już ponad sto lat dba, aby każdy mógł poznać najwyższy komfort snu. Doświadczenie, wiedza, pomysłowość oraz poszukiwanie materiałów najwyższej jakości pozwala tworzyć niezawodne materace, komplety do spania czy pościel. Główna siedziba korporacji Sealy mieści się w Karolinie Północnej w USA, i szczyci statusem światowego lidera. 

Na terenie Stanów Zjednoczonych to właśnie wyroby Sealy cieszą się największym zaufaniem, dlatego trafiają do około 2900 odbiorców poprzez 7000 sklepów. Korporacja Sealy zgodnie z zapotrzebowaniem rynkowym dociera oczywiście wszędzie, poprzez fabryki zlokalizowane na całym świecie. Jakość oraz bezpieczeństwo oferowane przez Sealy sprawia również, że korporacja pozostaje głównym dostawcą kompletów do spania i pościeli dla hoteli i szpitali.

Materace Sealy znajdziesz w sklepach stacjonarnych Komfort Snu oraz pod adresem SalonSnu.pl/Materace-Sealy.

Korporacja rozpoczęła budowanie swej pozycji w roku 1881, w niewielkim miasteczku Sealy, położonym niedaleko miasta Huston w stanie Texas. W owym czasie Daniel Haynes, konstruktor i właściciel odziarniacza do bawełny, został poproszony o wyprodukowanie materaca.

Powstały dzięki temu pierwszy materac wypełniony bawełną najwyższej jakości spotkał się z aprobatą. Zapewniana przez niego wygoda w niebywałym tempie zachęcała kolejne osoby do zamawiania kolejnych materacy. Haynes w obliczu rosnącej popularności skonstruował maszynę prasującą bawełnę wypełniającą materace, a w roku 1889 opatentował swój pomysł.

Z czasem sława materacy produkowanych przez Haynes przekroczyła granice Sealy i teren Texasu. Zadowoleni klienci nadali produktowi nazwę „materace Sealy”, dzięki której łatwo rozpoznawano produkt oraz przekazywano o nim informacje. Znaczącym okazał się rok 1906, w którym Haynes sprzedał wszystkie patenty i „know-how” firmie Texas Company. Firma, która przejęła nazwę Sealy dzięki dyrektorowi firmy reklamowej Earlowi Edwardsowi zapewniła marce narodowy rozgłos. Reklamy umieszczane w takich piosenkach jak: ,,The Saturday Evening Post” oraz ,,Ladies Home Journal”, gwarantowały umacnianie pozycji Sealy podobnie jak dalsze działania w postaci oficjalnej rejestracji firmy, opracowania firmowego znaku oraz stworzenie autorskiego sloganu, dzięki któremu spanie na Sealy zaczęto kojarzyć ze „ spaniem na chmurce”.

Na przestrzeni kolejnych lat Sealy rozbudowywało swą potęgę, aby ostatecznie stać się największą firmą tworzącą materiały do produkcji materacy, materace, pościel oraz poszukującą licencjobiorców z innych terenów kraju.

Dbałość o ciągły rozwój sprawiła, że już w roku 1920, firma Sealy mogła poszczycić się 28 licencjonowanymi fabrykami, liniami produkcyjnymi jak Sealy Posturepedic czy połączeniem z firmą Stearns & Foster. Dziś potęga Sealy obejmuje dwunastu licencjobiorców poza granicami USA, pierwszą pozycję na giełdach w Ameryce Północnej oraz doskonałe zaplecze przygotowane, aby utrzymać pozycję światowego lidera.