Kilka zasad dla zdrowego snu

Kilka zasad dla zdrowego snu

Sen zdaje się tak naturalną częścią naszego życia, że często nie przywiązujemy wagi do tego jak śpimy. Uważamy, że skoro każdej nocy ostatecznie zasypiamy, nie istnieje powód aby zajmować się tą tematyką. Okazuje się jednak, że właściwy sen realnie wpływa na ogólny stan naszego zdrowia oraz codzienne samopoczucie.

 Wszystko dla zdrowego i komfortowego snu, a także wszelkie artykuły sypialniane znajdziesz w naszym sklepie internetowym SalonSnu.pl

Ponieważ przesypiamy prawie jedną trzecią naszego życia warto zrobić wszystko aby w pełni korzystać z mocy zdrowego snu. Kilka prostych zasad, jest w stanie wpłynąć na jakość naszego wypoczynku, a tym samym na jakość aktywnej codzienności, higiena snu to bowiem nic innego jak zbiór czynności i właściwych nawyków, o których warto pamiętać.

Kolejnego wieczoru z pewnością nie będziemy przewracać się z boku na bok, oczekując kiedy ogarnie nas błoga senność jeżeli odmówimy sobie kofeiny, nikotyny, alkoholu oraz zadbamy aby wokół zapanowała ciemność i cisza. Ponieważ na dobrą noc pracujemy cały dzień powinniśmy również pamiętać o eliminacji drzemek, wysiłku fizycznym późnym popołudniem oraz spożyciu posiłku przynajmniej 3 godziny przed snem.

Pamiętajmy także aby z zasięgu wzroku usunąć zegarek, który nakaże ciągle zerkać na upływający czas, i nie próbujmy zasypiać na siłę. Jeżeli mamy problemy z zaśnięciem spróbujmy wykonywać monotonne czynności jak: czytanie, cerowanie itp., do czasu odczucia znużenia. Kiedy rano natomiast okaże się, że mamy problem aby wstać z łóżka, zmotywujmy się do działania. Długie dolegiwanie, wtulanie się w poduszki, wydłuża jedynie czas rozbudzania organizmu.

Byłoby wspaniale gdybyśmy zdołali przestrzegać wszystkich zaleceń, choć oczywiście dla wielu osób okaże się to zadaniem niewykonalnym. Na całe szczęście wystarczy pamiętać o tych najważniejszych jak: wstawanie o stałej porze, umiarkowana aktywność fizyczna oraz rezygnacja z drzemek aby odczuć realną zmianę.

Zharmonizowany tryb życia wpłynie na wzmocnienie mechanizmów regulacji snu dzięki czemu z czasem odkryjemy jak wielką moc kryje w sobie zdrowy sen. Oczywiście czas w którym zaczniemy obserwować pozytywne efekty będzie zależny od tego jak bardzo zaniedbaliśmy higienę wypoczynku. Wdrożenie oraz przestrzeganie nowych, pożądanych nawyków może zająć nam trochę czasu, z czasem staną się one jednak naturalną częścią życia, podobnież jak zdrowy sen, który pozwoli nam poznać siłę energetycznych poranków, o której wielu może jedynie pomarzyć.

Warto także pamiętać, że higiena snu jest najlepszym środkiem zapobiegającym bezsenności.

O naszych producentach, a także technologiach stosowanych w produkcji materacy możecie obejrzeć filmy na YouTube.pl/Komfort-Snu